אני שומעת על יותר ויותר אנשים בבידוד שנהנים יותר מידי. נרגעים, מתרגלים, מתעמלים, כותבים, מרחיבים אופקים, משיגים מטרות ושומרים על קשר עם העולם החיצון. הגיעו לאוזני אפילו ידיעות על נכדים שהתקשרו בעצמם אל הסבים שלהם.

אבל אתם לא חייבים. הבחירה היא לגמרי בידיים שלכם. אתם יכולים להגביר את המתח ואת המחשבות השליליות הקיצוניות. אתם יכולים באמת להשתכנע שסוף העולם הגיע, ולחטוף כמה התקפי פאניקה על הדרך. או לצחוק הרבה. זו גם אפשרות.

לאלו מכם שיודעים מה באמת חשוב לעשות בבידוד, הכנתי רשימת סרטי אפוקליפסה שיקשו עליכם להירדם בלילה.

המצחיקים:

1. מת על המתים (Shaun of The Dead, 2004) – בזמן ששון מתבטל עם השותף שלו כל אוכלוסית העולם נדבקים בוירוס הזומבי הידוע. שון רוצה להוכיח את עצמו לחברתו ולבני משפחתו, ומתכוון להיות גיבור גדול בסוף העולם הזה.

2. זה הסוף (This is The End, 2013) – סת' רוגן וידידיו הסלבריטאים חווים את סוף העולם בעודם כמובן בהיי.

3. ברוכים הבאים לזומבילנד (Zombieland, 2009)  – העולם נגמר בגלל מחלת הפרה המשוגעת, הוירוס הופך את כל בני האדם לזומבים ורוב האוכלוסיה נעלמת תוך חודשיים. אבל ג'ס אייזנברג ישרוד, תוך אכפתיות ודאגה לאחר.

הרומנטי:

4. וול-אי (Wall-e, 2008) – מי מאיתנו לא זוכר את הסרט הפוסט אפוקליפטי המלא תקווה הזה. בכלל, אם יש לכם ילדים שעוד לא ראו אותו – זו השעה. הוא גם מלא במסרים של שמירה על הסביבה.

הדרמתי:

5. אתמול בלילה (Last Night, 1998) – אנחנו לא יודעים איך נגמר העולם, אבל יודעים שיש רק כמה שעות. הסיפור מתמקד בשישה אנשים ובדרך שבו הם בוחרים להעביר את הלילה האחרון שלהם. איך אם הייתם רוצים להעביר את שלכם?

אקשן:

6. הילדים של מחר (Children of Men, 2006) – באפוקליפסה הזו אין ילדים. הפוריות ירדה בעולם. ואז נמצאת אישה אחת, עניה, והופכת להיות סמל של תקווה לכל המין האנושי.

הרלוונטי:

7. הארץ התועה (The Wandering Earth, 2019) – סרט סיני על קבוצת מדענים שמנסים להרחיק את כדור הארץ מהשמש הגדלה והולכת.  

הקודר:

8. מקס הזועם: כביש הזעם (Mad Max: Fury Road, 2015) – בזמן שהחברה קורסת, והולכת למקומות הכי חשוכים שבה שנים אחרי שהחברה קורסת, משועבדים השורדים בתוך מבצר הסיטדל במדבר. שרליז ת'רון מובילה חמש נשים בבריחה מהמבצר, ויוצרת ברית עם מקס – תום הארדי.

האיום והנורא:

9. הדרך (The Road, 2009) – על פי סיפרו המדכדך של קורמק מקקרת'י. הסרט עוקב אחר איש ובנו, המנסים לשרוד בעולם לאחר האפוקליפסה. הם צריכים לברוח מאנשים שאוכלים בני אדם, ועוברים דרך סצינות קשות ביותר, בדרכם אל החוף, שם הם מקווים למצוא מקום מקלט שאפשר לשרוד בו.

המותחים:

10. שחר המתים (Dawn of the Dead, 2004) – השורדים של מגפה שהופכת את כולם לזומבים מתבצרים בקניון וצריכים להתמודד עם בעיות מבפנים ולא רק מבחוץ. בהצלחה עם זה. לפחות יש להם נייר טואלט.

11. 28 יום אחרי (28 Days Later, 2003) – וירוס מיסתורי מחרב את בריטניה, קבוצת שורדים מנסים להתמודד עם המצב ולמצוא מקום בטוח.

× דברו איתי בווצאפ